Rekruttprosjektet-Arendal 18-21/5-2006

Ja, så hadde endelig den stooore dagen kommet!! Jeg og Shanto skulle reise til Arendal for å være med på rekruttprosjektet som er arrangert av landslaget. Reiste tidlig torsdag morgen for å plukke opp Inger Esther og Felix i Drammen som skulle være med som obeservatør. Var litt spent siden vi skulle dele rom og siden Shanto og Felix egentlig allltid har vært bitre fiender når vi møtes på stevner. Der fikk vi oss jammen en hyggelig overraskelse!! Det var ikke en lyd fra noen av dem på hele turen og de gikk tur side om side og snuste på samme sted snute ved snute samtidig! Selv inne på rommet satt de uten å si et ord til hverandre. Vi tok ikke sjansen på å slippe de sammen,men bandt de i hver sin stol. Jeg er egentlig ganske sikker på at det ikke ville vært noe stort problem å slippe de heller bare vi ikke hadde gitt de noe mat eller noe, men dumt å ta sjansen denne helgen!

 Siden programmet var så tett og det stort sett regnet mesteparten av tiden, ble det ikke til at jeg fikk tatt så mye notater dessverre, men prøver å skrive ned så godt jeg husker!

Torsdag 18.mai kl 12.startet det med banebygging og treningskonkurranse.I følge Kjetil hadde vi gjort et greit løp og jobbet bra, så selv om det ikke føltes sånn der og da, så var jo det hyggelig!! ( merkelig det der….det føles liksom aldri bra nok…og da er det SÅ hyggelig at noen har sett på). Men jeg vet jo at om jeg hadde sett det på video senere så hadde jeg sikkert sett noe bra selv også.  Jeg var egentlig storfornøyd med å ha holdt ham på banen og kunne sette ham fra meg på start! Det var Petter som var dommer her. Mener faktisk å huske at slalominngangen gikk bra også. Etterpå ble vi delt inn i grupper. Jeg havnet på mellomhundgruppa i rekruttprosjektet sammen med en Sheltie fra Tromsø, 2 Bedlington terriere fra Oslo og en Spansk vannhund fra Oslo. Det var satt opp 5 små kombinasjoner som vi kunne dele opp og gå som vi ønsket, eller vi kunne gå de forslagene som ble vist. Instruktører denne dagen var Petter Nordlien, Kjellaug Riis,Per Berg Kirkevold, Eddie Trøber og Harald Schjelderup.

Vi rakk 2 kombinasjoner før avslutning kl 17.00. En med Kjellaug og en med Petter. Kobinasjonen hos Kjellaug var morsom, men den største utfordringen var et sted der to hindere lå ved siden av hverandre med et buet rør bak og man skulle ikke ta røret, men tilbake over det ene hinderet…. Dette var en utfordring som må trenes på!! fikk tips om en føringsmåte jeg ikke hadde tenkt på selv, men er fremdeles usikker på om den egentlig er den rette for meg….Antagelig fordi jeg har problemer med å få med meg bena så kjapt, så dette kunne jeg tenkt meg å trent mer på. Fryktelig vanskelig å forklare uten banetegningen egentlig, men jeg skulle iallefall ikke bli stående bak hinderet og få Shanto mot meg som jeg hadde tenkt,men følge på mellom de to hinderne sende ham fra meg og løpe ut igjen. Grunnen til at jeg skulle prøve denne var at hunden min ikke var så rask at jeg trengte å bli stående igjen. Og det er faktisk riktig…jeg som hele tiden har trodd jeg har en rask hund har alltid briefet  som om jeg ikke rekker….men han er nok ikke så rask lenger  eller ihvertfall ikke på konkurranser og lignende. Så gjelder det bare å få frem farta igjen!! Først jobbet jeg jo med å holde ham på banen, så når han ble skremt inn et par ganger, måtte jeg jobbe med å få ham trygg igjen og farten ble nok i den forbindelsen en del redusert. Nå ser det ut til at det ikke er så mye som skremmer ham lenger og han stikker heller ikke, selv om han til tider kan falle litt ut.

Andre kombinasjon var med Petter og her fikk jeg trent litt slalominnganger. Dette må helt klart trenes mer på hjemme!Fryktelig mange slalominnganger vi ikke mestrer 100%!!! Petter er veldig flink til å gi meg beskjed om å roe meg ned og treffer spikeren på hodet ved flere anledninger så jeg blir mer bevisst på feilene jeg gjør. Da blir det mulig å komme videre!! Får også ros for det som er bra og da blir det en fin balanse!

kl.18.00 var det middag (dagens rett var karbonader) og kl 20.00 var det foredrag med Petter Nordlien. Som vanlig veldig inspirerende. Og selv om dette var ganske likt det vi hadde på kurset helgen før, så er det så bra at det gjør ikke noe å høre det om igjen.

Mer referat følger!

Explore posts in the same categories: Agility

One Comment on “Rekruttprosjektet-Arendal 18-21/5-2006”

  1. Nina Says:

    Var det ett foranbytte montro Kjellaug prøvde å lære deg? ;-)


Comment: